کشور سنگاپور

کشور : سنگاپور

پایتخت : سنگاپور

جمعیت : 4.353.893 نفر

مساحت : 707 کیلومتر مربع

نوع حکومت : جمهوری

واحد پول : دلار سنگاپور

اختلاف زمانی : +4/30

برای مثال : تهران 12:00، در سنگاپور 16:30

کد تلفن : 65+

پسوند دامنه اینترنتی : .sg

زبان رسمی : انگلیسی،ماندارین،ملایی،تامیل

کشور زیبای سنگاپور

آب و هوا

آب و هوای کشور سنگاپور گرم و مرطب و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از 2340 میلیمتر می رسد.

مذهب

بودائی وتائو(44.2%)

مسیحی (14.7%)

مسلمان (14.7%9

هندو (5.1%)

بی دین (17%)

ادیان دیگر (0.7%)

معرفی جاذبه های گردشگری سنگاپور__ جزیره سنتوزا

جزیره سنتوزا هر ساله حدود 5 میلیون بازکننده دارد.این جزیره مرکز جاذبه های گرشگری فراروانی از قبیل ساحل زیبای استوایی به طول 12 کیلومتر،دو زمین گلف، دوهتل 5 ستاره و استراحتگاههای زیبا، پارک یونیور سال سنگاپور،شهر بازی بسیار بزرگ و مهیجو دیگر امکانات تفریحی می باشدکه در فاصله 15 دقیقه ای از شهر قرار دارد.

نام سنتوزا از زبان مالایی که به معنای صلح و آرامش است گرفته شده است.

برج آسمانی ببر

این برج در ارتفاع 110 متری از سطح زمین و 131 متری از سطح دریا قرار دارد.از بلندای برج یک نمای پانورامای زیبا از جزیره سنتوزا و جاذبه های فراوان آن می توانید داشته باشید.

این برج قبلا به نام برج آسمانی کارلسبرگ معروف بوده است.

بازدید از پارک پروانه ها و حشرات گوناگون

یک باغ بسیار زیبا که بیش از 15000 پروانه و حشرات در 50 گونه متفاوت را در خود جای داده است

مجسمه مرلاین

مجسمه ای که به شکل سرشیر و به نام مرلاین است در سال 1996 تکمیل شده و محل دو گالری و فروشگاه خرید و سوغاتی می باشد،این مجسمه دارای 37 متر ارتفاع می باشد،و به عنوان سمبل سنگاپور شناخته میشود شکل یک شیر با بدن ماهی می باشد.

نام مجسمه مرلاین نمایانگر تلفیقی از نام قدیمی و نام جدید سنگاپور است. نام قدیم این کشور "تماسک (Temasek) " به معنی شهر دریایی و نام جدید این کشور " سنگاپور " به معنای شهر شیرها می باشد.

دنیای دیدنی زیر آب و دولفینها

در بخش غربی سنتوزا دنیایی شگفت انگیز در زیر آب قرار دارد که در سال 1991 افتتاح شد که موزه زندگی بیش از 2500 موجود دریایی و آب شیرینی که از 250 گونه از مناطق مختلف جهان است می باشد.این آکواریوم در زیر زمین قرار داردو به بلندای 83 متر ساخته شده است. بازدید کننده می تواند از این طونل بزرگ شیشه ای شاهد زندگی موجودات زیبای دریایی از قبیل لاکپشتها، کوسه ها، مارماهی هاو موجورات دیگر آبزی باشد و همین طور بازدید کننده ها می توانند در این مکان غواصی کنند.

رقص نور با آب

در سال 2007 توسط ایو پیبن این مجموعه طراحی شده و جایگزین مجموعه شهر سنتوزای شده ات.این مجموعه یک گالری نمایش فوق العاده زیبادر فضای باز است.این برنامه زیبا که رقص لیزر در آب و آتش به همراه موسیقی ، هرشب در دوزمان برگزار می شود.

مجموعه تئاتر 4بعدی سنتوزا

در این مجموعه تماشاگر بر روی صندلی نشسته و با شروع فیلم و تئاتر همراه بازیگران خود را در فضای اصلی داستان میبیند وحس می کند.این مجموعهدر سال 2006 برای اولین بار در جنوب شرق آسیا در سنتوزا ساخته شد که بازدید کننده های زیادی را به خود جلب کرد.

اسکای راید و لوژ در سنتوزا

بازدید کننده در این مجموعه تفریحی سوار بر اسکای راید شده که از بالا فضای واقعا زیبای ساحل ،درختان و مناظر این جزیره را مشاهده میکند که در آخر در بالای تپه پیاده شده و از آنجا سوار بر لوژیک شده .از زمان سوار شدن تا پیاده شدن حدود 10 دقیقه می باشد.

لوژیک، یک تفریح فوق العاده هیجان انگیزی است که این وسیله را می توان مابین ماشین وسورتمه تشبیه کرد. سیستم هدایت و ترمز این وسیله طوری طراحی شده که برای تمام سنین امن و قابل استفاده است.

سگ وی

در جزیره سنتوزا لذت سوار شدن بر سگ وی را تجربه کنید،در مسیری که از پیچ ها و پستی و بلندی های گوناگون تشکیل شده است قابلیت تعادلی خود را محک بزنید و خاطره منحصر به فردی را تجربه کنید.

پارک شبانه روزی سافاری

پارک شبانه روزی سافاری یکی از معروفترین مجموعه های حیات وحش در جنوب شرق آسیا محسوب می شود.تجربه بازدید از حیات وحش در شب شاید برای کمترکسی امکان پذیر باشد.پارک شبانه روزی سافاری اولین پارک حیات وحش شبانه در جهان است که بازدیدکنندگان می توانند نادرترین گونه های حیوانات جهان را مشاهده کنند.

پارک سافاری شامل قسمت های جالبی ا زقبیل عکس گرفتن در کنار حیوانات وحشی، سفر باقطار، پیاده روی در جنگل های وحشی ، آکروباتیک البته به همراه راهنمایان مجرب پارک.

کلیسای سنت ژوزف

این کلیسا یک گنبد اصلی با هشت گوشه و 2 گنبد در مجاورت آن دارد.حیاط کلیسا در روزهای جمعه مملو از عبادت کنندگان می شود و حتی ممکن است برخی به علت کمبود جا به بالکن بلوک های آپارتمانی اطراف بروند.

تاسیس این کلیسا در اوایل دهه سال 1800 توسط فرانسیسکو دوسیلوا ماله بوده است.

موزه تاریخ سنگاپور

آثار این موزه از 14 ام تا کنون بوده است.قرن 14 ام قرن کشف و احیای سنگاپور بوده به همین دلیل دراین موزه می توان با آداب و رسوم ومذهب و فرهنگ و .... مردم سنگاپور تا کنون آشنا شوید.این مکان برای تاریخ دوستان اولین مکانی است که برای دیدن اختصاص می دهند.

قایقرانی روی رودخانه سنگاپور

از دیگر تفریحات و جاذبه های تور سنگاپورقایقرانی روی رودخانه می باشد.شما سوار یکی از قایق های تفریحی وی شوید زمانی که روی رودخانه سنگاپور حرکت می کنید روستای کوچکی را که محل اقامت ماهیگیران است را مشاهده می کنید که هم اکنون یکی از بزرگترین بنادر تجاری جهان است.همچنین در طول مسیر توضیحاتی راجع به تبدیل چگونگی سنگاپور از یک دهکده کوچک به بندری بزرگ را خواهید شنبد.

باغ گیاه شناسی

این باغ توسط سر استمفورد رافلز، بنیانگذار سنگاپور مدرن و مشتاق طبیعت ، در سال 1822 تاسیس شد.یکی از جاذبه های اصلی این پارک ، باغ ملی ارکیده است که دارای بیش از 1000 گونه اصلی و 2000 گونه پیوند زنده شده از ارکیده است.باغ ارکید در مقابل باغ پرندگان و در نزدیک دریاچه "کاردن" قرار گرفته است.در این باغ شما می توانید انواع گل های ارکیده ، شیوه کاشت و نگهداری از آنها را بیاموزید،و همچنینی در داخل این باغ جاذبه های دیگری چون : سالن برکیل و باغ پرنیان ارکید، گلخانه ، تندیس های نمادین وجود دارد.

جالب است بدانید که قسمتی از این باغ را به کاشت " هاییسکاس" اختصاص داده شده است. " هاییسکاس" به ملکه گل های گرمسیری گفته می شوند و دو هزار گونه متفاوت از گیاه در این باغ پرورش داده می شوند.زمانی که در باغ ارکید قدم می زنید با منظره رنگارنگی روبرو می شوید.

اسکله قایق

رستوران های روباز سنگاپور یکی از بهترین نقاط این کشور می باشد، افراد این مکان بومی ، خارجی و توریست ها می باشد،این مکان دربرگیرنده کافه های شیک، رستوران های روباز و گسترده وگالری خانه مد می باشد.

در این مکان علاوه بر تجارت بار کشتی ها در کنار رودخانه میز های متعددی جهت صرف غذا در فضای آزاد تعبیه شده است. این مکان که همانند نقاشی زیبا می باشد با وجود شلوغی زیاد دارای منظره چشم نواز از رودخانه سنگاپور و املاک مستعمره نشین می باشد.

پارک پرندگان

پارک پرندگان در سنگاپور بزرگترین پارک در آسیا با مساحتی بیش از 20 هکتارو یکی از بهترین پارک های پرندگان در جهان است.پارک پرندگان Jurong مجموعه بیش از 8000 پرنده از 600 گونه است.

محوطه پنگوئن این پارحک، محیطی بیش از 200 پنگوئن از پنج گونه است.این پارک بطوری شبیه سازی شده که زیستگاه مناسبی بر تمامی نوع از پرندگان باشد.

محله چینی ها

در سال 1821 زمانی که اجناس ارزان قیمت چینی از شهر Xiamen Fujian چین وارد سنگاپور شد باز گشایی شد.مسافرینی که از چین امده بودن که همگی مرد بودندن در اطرفا جنوب رودخانه سنگاپور که به Telok Ayer معروف است مسکن گزیدند.

باغ وحش سنگاپور

این باغ وحش باشکو در بر گیرنده بیش از 2000 حیوان از سراسر جهان با مساحت 90 هکتار است،که بسیاری از این حیوانات آزاد هستند. جالب است بدانید می توانید صبحانه ای دلپذیر میل نمائید کما اینکه بعید نیست در این حین اورانگوتانی به شما هنگام صرف صبحونه بپیوندد.

خیابان ارچاد ، ارکید سنگاپور

این جاده که 5/2 کیلومتر می باشد بیشترین فروشگاه ها و مراکز خرید را در خود جای داده است. این جاده که به طور طبیعی درختچه های جوز و فلفل در آن وجود دارد دربرگیرنده شیک ترین فروشگاه ها و رستوران ها و هتل های لوکس می باشد . معروف ترین مراکز خرید این مجموعه شامل Ngee Ann City ، Tangs Department Stor ، Wisma Atria ، Heeren و Centrepoint می باشد. با این وجود هنوز برخی قسمت ها ی این جاده از دسترس بلدوزر در امان بودند و مربوط به اوایل قرن بیستم می باشند مخصوصاً مغازه های peranakan نزدیک Emerald Hill از نمونه این نوع ساختمان ها می باشد.

اسکله کلارک

این مکان که مجموعه ای از مغازه های زنجیره ای قرن نوزدهم بوده است ، هم اکنون دربرگیرنده بیش از 50 مغازه و فروشگاه می باشد که عرضه کننده انواع لباس های ابریشمی و پارچه های طرح دار تا مبلمان و عتیقه جات می باشد. در هنگام شب این منطقه تبدیل به کارناوالی زنده از رستوران ها، بار ها و رستوران های روباز می شود. برای صرف غذای محلی این مکان که کباب مالزی می باشد باید به Clarke Quay Satay Club مراجعه کنید. در این مکان قایق سواری از اسکله تا دهانه رودخانه سنگاپور میسر می باشد.

برج های مارینا بای سندز سنگاپور

یکی از جدیدترین و با ابهت ترین بناهای آسمان سنگاپور است. این مجموعه شگفت انگیز برج های سه هتل را به هم پیوند می دهد و شامل قسمت های مختلف شامل : 1.2 هکتار پارک هوایی، مرکزی 4 طبقه برای برگزاری اجلاس و گردهمایی ها در کلاس جهانی، مرکز خریدی بسیار شیک، دو سالن نمایش تئاتر، یک موزه و تقریبا شصت مکان برای صرف شام و استراحت.

وسعت پارک هوایی Sands، باغی که در بالای ساختمان هتل ها قرار دارد، به اندازه ای است که 4.5 هواپیمای Airbus پشت سرهم روی آن قرار میگیرند. عرشه این کشتی هوایی، با نمایی از سطح شهر که از طبقه پنجاه و ششم در زیر پاهایتان قرار می گیرد، برای بازدید عموم آزاد است. اما بعضی از بخش های این مجموعه فقط در اختیار میهمانان هتل قرار می گیرد، مانند استخر فوق العاده آن که بر فراز این مجموعه احداث شده است. این استخر مدت ها تزیین کننده جلد انواع مجلات گردشگری دنیا بوده و هست.

www.iransafartour.com

سفرگشت

تورهای مرتبط

مقالات مرتبط

کشور سنگاپور

کشور سنگاپور

کشور : سنگاپور پایتخت : سنگاپور جمعیت : 4.353.893 نفر مساحت : 707 کیلومتر مربع نوع حکومت : جمهوری واحد پول : دلار سنگاپور اختلاف زمانی : +4/30 برای مثال : تهران 12:00، در سنگاپور 16:30 کد تلفن : 65+ پسوند دامنه اینترنتی : .sg زبان رسمی : انگلیسی،ماندارین،ملایی،تامیل

بیشتر بخوانید